Špinačna rižota s kozicami, pečenim lososom in ragujem iz češnjevih paradižnikov
Rižota malo drugače. Popestrite jo s kombinacijo lososa s kozic, za piko na i pa dodajte paradižnikov ragu. Podroben opis spodaj
Sestavine za 4 porcije
Za rižoto:
- 200 g zamrznjene listnate špinače GARTENGOLD
- 50 g čebule
- 1 strok česna
- 20 g čajnega masla MILFINA
- 140 g okroglozrnatega riža NATUR AKTIV
- 60 ml belega vina
- 400 ml jušne osnove iz zelenjavne jušne kocke LE GUSTO
- 125 ml smetane MILFINA
- 60 g sira Grana Padano CUCINA NOBILE
- malo soli PIRANSKE SOLINE
- malo popra LE GUSTO
Za lososa in kozice:
- malo svežega rožmarina
- 3 jedilne žlice oljčnega olja MINOS
- 0,5 stroka česna
- 400 g svežega lososa
- 400 g kozic
Za ragu:
- 600 g češnjevega paradižnika
- 1 majhna čebula
- 0,5 stroka česna
- 2 jedilni žlici oljčnega olja MINOS
- 80 ml jušne osnove iz zelenjavne jušne kocke LE GUSTO
- 1 jedilna žlica balzamičnega kisa GOURMET
Priprava
Špinačna rižota:
- Špinačo odtajamo, čebulo in česen olupimo. Čebulo narežemo na majhne kocke, česen pa drobno nasekljamo, nato ju na kratko podušimo na maslu. Nato skupaj s čebulo in česnom na hitro popražimo še riž in vse skupaj zalijemo z vinom. Ko se vino pokuha, rižu med stalnim mešanjem postopoma dolivamo jušno osnovo. Dodamo še špinačo in smetano ter vse skupaj na kratko pokuhamo. Dodamo še nariban sir ter začinimo s soljo in poprom.
Losos in kozice:
- Lososa narežemo na koščke. Česen olupimo in ga drobno nasekljamo. Lososa in kozice začinimo s poprom in soljo. V ponvi segrejemo oljčno olje, na njem dobro popečemo kozice, nato jim primešamo česen in jih še nekoliko popečemo. Nazadnje dodamo še lososa ter sestavine začinimo z rožmarinom, soljo in poprom. Ponev pokrijemo s pokrovko in jed pustimo 2 minuti počivati.
Ragu:
- Češnjeve paradižnike razpolovimo, čebulo in česen olupimo ter drobno nasekljamo. Česen in čebulo popražimo na oljčnem olju, dodamo paradižnike in vse skupaj pražimo ca. 1 minuto. Nato ragu zalijemo z jušno osnovo in začinimo z balzamičnim kisom, soljo in poprom ter 2–3 minute kuhamo na majhnem ognju.
- Rižoto damo na krožnike in postrežemo z ragujem, kozicami in lososom.
*Za dodajanje več kot 15 izdelkov je potrebna prijava.