
Alzaška pica z zeliščnim sirnim namazom in papriko
- Testo:
- 125 g gladke pšenične moke HAPPY HARVEST + nekaj dodatne moke za delo
- 75 ml vode
- 1 žlica olja OSANA
- ščepec soli PIRANSKE SOLINE
- Nadev:
- 150 g svežega sirnega namaza z zelišči MILFINA
- pol rumene in pol rdeče paprike, narezane na trakove
- 1 rdeča čebula, narezana na trakove
- 1 šopek drobnjaka, fino nasekljanega
- pol šopka peteršilja, grobo natrganega
- sol PIRANSKE SOLINE
- poper LE GUSTO
- * V HOFERju ponudbo nenehno prilagajamo željam naših kupcev in potrebam trga, zato nekatere sestavine receptov morda niso več na voljo v naših trgovinah.
Priprava:
PripravaSestavine za testo dobro pregnetemo, nato testo pokrijemo in ga pustimo počivati 15 minut. Medtem pečico segrejemo na 220 °C (zgornje in spodnje gretje).
Testo na pomokani površini tanko razvaljamo do velikosti pekača in ga položimo v pekač, obložen s papirjem za peko. Sirni namaz po okusu solimo in popramo ter ga razmažemo po celotni površini testa, le na robovih pustimo 1 cm prostora. Papriko in čebulo razporedimo po sirnem namazu in pekač položimo na najnižje vodilo v pečici. Pečemo približno 20 minut, da se skorjica hrustljavo zapeče. Vzamemo iz pečice, potresemo z zelišči, razrežemo in postrežemo.
Namig: za alzaško pico s tradicionalnim nadevom testo premažemo s 150 g francoske kisle smetane crème fraîche, nanjo razporedimo eno na obročke narezano čebulo in 100 g na kocke narezane slanine, začinimo in spečemo.