Nagrajenci ustvarjalnega natečaja Poletje na travniku so:

Nagrajenci v kategoriji od 4 do 6 let:
1. NAGRADA Tija Absec, 4 leta, 3202 Ljubečna
2. NAGRADA Jakob Škrbec, 4 leta, 8321 Brusnice
3. NAGRADA Tomaž Šinkovec, 4 leta, 8000 Novo mesto

1. nagrada: mavrični igralni bazen.
2. nagrada: otroški bager.
3. nagrada: plastelin oziroma barve za slikanje s prsti SES/ECO.

Nagrajenci v kategoriji od 7 do 11 let:
1. NAGRADA Katja Šinkovec, 10 let, 8000 Novo mesto
2. NAGRADA Ana Ertl, 10 let, 2281 Markovci
3. NAGRADA Maks Vasle, 7 let, 3311 Šempeter

1. nagrada: nogometna vrata.
2. nagrada: samopostavljiv šotor.
3. nagrada: komplet za hitrostni badminton.

Nagrajenci v skupinski kategoriji:
1. NAGRADA skupina Čeveljčki, Vrtec Otona Župančiča Ljubljana, enota Živ-žav, 1000 Ljubljana
2. NAGRADA skupina pod mentorstvom Jožice Žurga, OŠ Šmartno pri Litiji, 1275 Šmartno pri Litiji
3. NAGRADA skupina Jumbo, Vrtec pri OŠ Ribnica na Pohorju, 2364 Ribnica na Pohorju

Skupina Čeveljčki: Valentina Podboj, Julija Tomaževič, Izak Strajnar, Mark Hočevar, Jan Klopčič, Izabela Cizl, Marko Arsič, Lovro Loborec, Semina Jašarević, 4-5 let.

Skupina pod mentorstvom Jožice Žurga: Timotej Jesenšek, Nika Kepa, Žiga Dolinšek Grošelj, David Zupančič, Larisa Selan, Žana Primc, Žan Zaman, 10-11 let.

Skupina Jumbo: Ema Žigart, Hana Grum, Jaka Pupaher, 3-6 let.

1. nagrada: vstopnice za Minicity za celotno skupino.
2. nagrada: vstopnica za Arboretum Volčji potok za celotno skupino.
3. nagrada: paket knjig, ki jih priporoča Bralna značka.

Izžrebani v nagradni igri VODA so:

Ožbej Kajič, 8210 Trebnje Anže Žalik, 3103 Celje
Hana Mušić, 3320 Velenje David Svetec, 9252 Radenci
Tit Gumilar, 9202 Mačkovci Sara Mulc, 1380 Cerknica
Eva Brkič Štebe, 1234 Mengeš Vita Leban, 4294 Križe
Maruša Martinkovič Mavsar, 8283 Blanca Tilen Strnad, 1312 Videm-Dobrepolje

NAGRADA: Vsak izmed izžrebancev prejme družinsko vstopnico za ogled razstave Voda v Mestnem muzeju Ljubljana.

Nagrajenci ustvarjalnega natečaja Zima je zabavna

Nagrajenci v kategoriji od 4 do 6 let:

1. NAGRADA Nika Zupančič (5 let), 8210 Trebnje
2. NAGRADA Melani Zorko (6 let), 9243 Mala Nedelja
3. NAGRADA Luka Trunk (5 let), 5230 Bovec

1. nagrada: otroški gokart.
2. nagrada: skiro.

3. nagrada: žoga za skakanje v obliki živali.

Nagrajenci v kategoriji od 7 do 11 let:

1. NAGRADA Ana Velušček (7 let), 1370 Logatec
2. NAGRADA Milan Mrđenović (8 let), 1000 Ljubljana
3. NAGRADA Monika Leskovec (7 let), 2000 Maribor

1. nagrada: otroško kolo.
2. nagrada: magnetni modeli za sestavljanje.
3. nagrada: športni zmaj.

Nagrajenci v skupinski kategoriji:

1. NAGRADA Hana Grešak (6 let), in Tia Grešak (6 let), 1430 Hrastnik
2. NAGRADA Tinkara Kokelj (6 let), Neža Kokelj (6 let), Lovrenc Kokelj (8 let), 4226 Žiri
3. NAGRADA Skupina Iskrice* (1–3 leta), Vrtec pri OŠ Ribnica na Pohorju, 2364 Ribnica na Pohorju

* Rok Ladinik, Ajda Rižnik Solero, Tilen Višner, Matej Breznik, Jan Turjak Rek, Gal Grum, Jan Pokeržnik, Zoja Hriberšek

1. nagrada: obisk otroškega mesta Minicity za celo skupino.
2. nagrada: vstopnica za 4-urno kopanje v vodnem mestu Atlantis za celo skupino.
3. nagrada: paket knjig, ki jih priporoča Bralna značka.

Izžrebanci v nagradni igri Ostržek

Patricija Drežnjak, 8263 Cerklje
Lukas Gumilar, 9000 Murska Sobota
Maruša Gašpar, 9000 Murska Sobota
Kristjan Hriberšek, 3204 Dobrna
Lunja Planinc, 2250 Ptuj

NAGRADA: Vsak izmed izžrebancev prejme paket knjig, ki jih priporoča Društvo Bralna značka Slovenije - ZPMS.


Nagrajenci ustvarjalnega natečaja Pomagam naravi

Nagrajenci v kategoriji od 4 do 6 let:    
1. NAGRADA Trina Svetlič König, 6225 Hruševje Patrik Škofic, 4208 Šenčur
2. NAGRADA Lukas Gumilar, 9000 Murska Sobota Špela Omahen, 1000 Ljubljana
3. NAGRADA Blažka Cigale, 6230 Postojna Sven Bregantič, 1000 Ljubljana

  1. nagrada: vstopnice za kreativno otroško mesto Minicity za celo družino (velja za oba starša nagrajenega otroka ter vse njegove brate in sestrice).
  2. nagrada: skiro.
  3. nagrada: medeni paket presenečenja.

Nagrajenci v kategoriji od 7 do 11 let:    
1. NAGRADA Florjan Oto Sajovic, 1370 Logatec Ajda Kamenik, 2360 Radlje ob Dravi
2. NAGRADA Žana Breščak, 5263 Dobravlje Danaja Škofic, 4208 Šenčur
3. NAGRADA Taja Bagari, 1260 Ljubljana-Polje Eva Bebar, 1000 Ljubljana

  1. nagrada: vstopnice za hišo eksperimentov za celo družino (velja za oba starša nagrajenega otroka ter vse njegove brate in sestrice).
  2. nagrada: paket družabnih iger.
  3. nagrada: paket knjig iz programa Bralna značka.