Hoferjeve vinske ceste
Nahajate se:
Zagotavljanje kakovosti

Stalna ponudba preverjene kakovosti


Vsa vina iz naše ponudbe ustrezajo najstrožjim standardom kakovosti, ne glede na to, ali izberete rosé, peneče vino, belo ali kompleksno rdeče vino. Na prodajne police pridejo šele po večkratnih analizah in ocenah strokovnjakov. 

Pri izbiri vin za prodajo tesno sodelujemo z mednarodno priznanimi laboratoriji in strokovnjaki. Med njimi je tudi Markus Del Monego, Master of Wine in svetovni prvak med sommelierji za leto 1998. Del Monego je vodja panelne skupine degustatorjev v podjetju CaveCo GmbH s sedežem v Nemčiji, ki je specializirano za nadzor senzorične kakovosti vina, žganih pijač in mešanih pijač, ki vsebujejo alkohol. Za to nalogo ga je kot enega prvih laboratorijev v Evropi pooblastila neodvisna in državno priznana ustanova.

Ekipa pod Del Monegovim vodstvom, ki jo sestavljajo izkušeni enologi, inženirji živilske tehnologije in sommelierji, oceni vsako vino v naši ponudbi. Izvajajo senzorične analize s t. i. slepo degustacijo in pri tem ocenjujejo vonj, videz, okus in konsistenco vina. S senzoričnim pokušanjem ugotavljajo, ali ima izdelek tipične lastnosti sorte in ali je brez napak in nečistoč. Ekipa degustacije izvaja v ločenih kabinah, da se zagotovi kar največja objektivnost, saj lahko degustatorji le tako podajo neodvisno oceno vina.

 


      

 

Markus Del Monego  

Markus Del Monego se je rodil leta 1966 v Baslu. Po maturi je opravljal prakso v hotelu Dorint Kurhotel Bad Brückenau. Vsakodnevni stik z jedmi in vinom je v njem vzbudil strast do te plemenite pijače in po praksi v hotelu Vier Jahreszeiten v Hamburgu je postal glavni sommelier v hotelu Park-Hotel Bremen.

Leta 1998 je na Dunaju kot prvi in doslej edini Nemec postal svetovni prvak med sommelierji. Leta 2003 je v Londonu opravil najtežji izpit s področja poznavanja vin na svetu in pridobil prestižni naziv Master of Wine. Markus Del Monego je prvi vinski strokovnjak v zgodovini, ki mu je uspelo osvojiti oba naslova in s tem potrditi svoje obsežno znanje na področju vin.

Marca 2008 ga je industrijska in trgovinska zbornica v Essnu imenovala za uradnega ocenjevalca.

Je lastnik in direktor podjetja CaveCo GmbH, ki ga je državno priznana ustanova kot enega prvih laboratorijev v Evropi pooblastila za izvajanje senzoričnih analiz vin, žganih pijač in mešanih pijač, ki vsebujejo alkohol.